PRP terapija plaukams. Ką reikia žinoti? - HAIR CLINIC Tinklaraštis

Į klausimus atsako HAIR CLINIC plaukų transplantacijos ir medicinos centro gydytojas dermatologas-trichologas Tadas Raudonis ir gydytoja dermatologė-trichologė Rasa A. Vankevičiūtė.

Gal galite trumpai paaiškinti kaip vyksta PRP procedūra?

Na, pirmiausia reikia apsilankyti konsultacijoje su gydytoju. Procedūra pradedama nuo kraujo paėmimo iš jūsų venos. Atliekama punkcija, naudojamas specialus mėgintuvėlis, paimama apie 10 ml. kraujo — panašus kiekis imamas ir atliekant įprastus kraujo tyrimus. Vėliau šie mėgintuvėliai yra specialiai paruošiami, naudojant centrifugavimą. Taip kraujo plazma su koncentruotais trombocitais yra atskiriama nuo kitų kraujo dalių. Ši kraujo dalis ir yra naudojama PRP terapijai. 

Kur ir kam naudojamos PRP procedūros?

Kraujo komponentų injekcijos gali būti pritaikomos daug kur: veido atjauninimui, raukšlių šalinimui, liftigui, šių injekcijų pagalba oda tampa skaistesnė. Taip yra todėl, kad PRP injekcijos skatina naujo kolageno susidarymą. Traumatologai naudoja PRP injekcijas leisdami kraujo plazmą į sąnarius, skatindami regeneraciją. PRP injekcijos iš esmės yra regeneruojantis ir atnaujinantis įrankis, jo pritaikymo būdų yra daug. Hair Clinic mes naudojam PRP terapiją plaukams, kad atgaivintume plaukų folikulus, kurie dar nėra visai sunykę. Odoje esančios plaukų šaknys regeneruojamos, todėl jos tampa storesnės ar turinčios daugiau plaukų viename folikule.

Ar galime teigti, kad PRP terapija padės visų žmonių plaukams?

Deja, ne. Nėra vieno sprendimo, kuris yra tinkamas visiems. Labai svarbi yra plaukų slinkimo priežastis, o ji dažnai būna skirtinga. Yra ligų, dėl kurių PRP terapijos taikyti negalima.

Jei galime taikyti kraujo komponentų injekcijas, ar esame tikri, kad jos pagelbės?

Irgi ne visada. Jeigu yra stipriai uždelsta su gydymu ir plauko folikulai yra visai sunykę, PRP terapija nebepadės. Kuo anksčiau pradėsite gydytis plaukus, tuo geresni bus rezultatai.

Kalbant apie rezultatus, kada jie yra matomi?

Iš esmės, rezultatus galima pastebėti jau po dviejų mėnesių, bet norint visapusiškai įvertinti gydymą, reikia palaukti 4-6 mėnesius.

Reikia, kad žmonės atskirtų plaukų slinkimą, kai randi plaukų ant pagalvės ar besišukuojant plaukus ir plikimą, kai plaukai krenta dėl to, kad pats plaukas nyksta. Antruoju atveju gydymas užtrunka ilgiau, nes plauko šaknis yra sunykusi. Jeigu Jums tiesiog slenka (daugiau ar mažiau) plaukai, gali būti, kad jau po mėnesio ar net 2 savaičių po PRP terapijos pastebėsite, kad slinkimas sumažėjęs. 

O kaip žmonėms atskirti, kada plaukai slenka, o kada jau plinki?

Na, pačiam žmogui tą pasakyti labai sudėtinga, todėl ir reikia kreiptis pas gydytojus, o geriausia savo srities specialistus dermatologus-trichologus.

Ar po PRP terapijos yra kažkokie apribojimai, ko negali daryti?

Ne, jokių apribojimų nėra. Na, tą patį vakarą nerekomenduojama eiti į pirtį ar panašiai, bet net ir tokiu atveju tragedijos nebūtų. Iš esmės tai yra paprasta, greita 10-15 min. trunkanti procedūra, kurią gali pasidaryti kiekvienas valandėlei atsiprašęs iš darbo. Jokių pastebimų žymių, kad Jums buvo atlikta PRP terapija plaukams — nebus.

Jei ir Tu susiduri su plaukų slinkimu ar plikimu, užsirašyk į konsultaciją pas mūsų gydytojus dermatologus-trichologus Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje.