Kodėl plaukų transplantacija atrodo geriau, nei kada anksčiau? - HAIR CLINIC Tinklaraštis

Mes niekada nesakome, kad plaukų transplantacija yra būtina. Šis sprendimas priklauso Tau. Yra pilna vyrų, kuriems plikimas visiškai nė motais ir jie atrodo puikiai, nuo Dwyane Johnson iki Stanley Tucci ir Jason Statham. Bet mūsų kliniką yra tiems, kurie visgi nori turėti vešlią šukuoseną. Dar gajus mitas, kad transplantacijos rezultatai niekada neatrodo gerai, kad iš pirmo žvilgsnio pamatysi, kad plaukai buvo transplantuoti, ar, kad po transplantacijos matysis randai. Ne.

Tiesa yra kita. Tiesą pasakius, transplantuoti plaukai dabar atrodo gąsdinančiai gerai. Tarsi, moksliniai tyrimai, gydytojų kompetencijos ir technologinė pažanga galėjo atnešti teigiamus pokyčius — neįtikėtina, ar ne? Gali pamiršti plaukų kaiščius iš 90-ųjų ar tą horizontalų randą plaukų donorinėje zonoje ant pakaušio. 

Štai kaip pasikeitė technologijos ir ką Tau reikia žinoti, jei svarstai apie plaukų transplantaciją.

Prieš transplantaciją…

Jei mąstai apie plaukų transplantaciją, bet daugiausiai tavo plaukai slinkti pradėjo prieš du-tris metus, tai gal pirmiausia reikėtų svarstyti apie jų gydymą kompleksiniais metodais. Tai yra medikamentais ir įvairiomis terapijomis. Tokį gydymą Tau parinkti ir jo planą sudėlioti gali mūsų gydytojai dermatologai-trichologai. Vienaip ar kitaip, net po transplantacijos, siekiant geriausių rezultatų ir norint išsaugoti jau turimus plaukus, tau, ko gero, reikės naudoti šitas priemones. Jei nedelsi kovoti su plikimu būtent šiomis priemonėmis, tau transplantacijos gali ir neprireikti arba prireikti mažesnės nei visai savim nesirūpinus. Todėl pirmiausia mes ir siunčiame savo pacientus pas trichologą (kol kas Vilniuje arba Klaipėdoje) ir bandome gydyti.

Implantacijos technologija yra stipriai pažengusi ir labai preciziška

Didžiausia pažanga per pastaruosius kelerius metus yra transplantacijoje naudojamų įrankių tikslumas. Šių dienų transplantacijos dažniausiai remiasi FUE (folikulo vieneto ekstrakcijos) metodu, kuris naudoja į tušinuką panašų įrankį kiekvieną folikulą išgauti ir implantuoti. Tai galima padaryti po vieną, tiesiai iš galvos galo, vienodai išsklaidytu būdu (priešingai nei su plaukų kaiščiu, arba transplanuojant odos juostą iš pakaušio, kuri anksčiau palikdavo randą). Tada kiekvienas atskiras folikulas tiriamas mikroskopu ir rūšiuojamas pagal iš jo išaugusių plaukų skaičių (tarp 1–6). Jie yra surūšiuoti taip todėl, kad, kai jie bus implantuoti su FUE įrankiu, būtų paskleidžiami taip pat tolygiai per visą recipiento zoną virš galvos (kitaip jums gali tekti krūva folikulų ant vienos pusės su 4 plaukais ir krūva su vienu plauku ant kitos).

Tobulinant žinias, atsiradus daugiau patirties ir supratus tai kokiu kampu ir tankiu plaukas turi būti transplantuojamas ir įvyko didžiulis šuolis. 8-ojo ir 9-ojo dešimtmečių plaukų kaiščių periodas — kai iš donoro zonos buvo išgaunama daugybė plaukų folikulų ir jie buvo implantuojami su didžiuliais tarpais, o kampas buvo per tiesus — praėjo. Taip persodinti plaukai atrodė netikri.

Šiandien visos magijos esmė ir slypi tame, kaip persodinami plaukai. Galime tai palyginti su tapyba. Gali įsivaizduoti kaip reikėtų tapyti, jei galėtum naudoti tik storiausią teptuką. Ankstesnių metų didelius plaukų kamščius buvo lengva atpažinti dėl jų dydžio ir rašto skirtumo nuo natūralių plaukų. Šiandieniniai FUE mikro graftai (plauko folikulai ir kanalėliai jiems įsodinti) yra labai maži, juos galima surinkti ir persodinti labai tiksliai. Štai kodėl persodinant plaukus turėsi net penkis žmones (chirurgus ir jų asistentus) dirbančius išgaunant, rūšiuojant ir implantuojant Tau plaukus. Visa tai tam, kad paspartinti procesą ir maksimaliai kruopščiai implantuoti po vieną folikulą.

Tai ilgas procesas, bet iš esmės beskausmis 

Tą pačią dieną po procedūros turėtum būti darbingas, o paskutiniai šašeliai turėtų nukristi nuo galvos per dvi savaites. Vienintelis skausmas, kurį turėtum jausti, yra tada, kai Tave gydytoja(s) nuskausmins. Keletą dienų būna tam tikras patinimas, kurį sušvelnins galvos raištis, kurį reiks panešioti tris dienas iki pirmojo galvos plovimo klinikoje.

Pirmą mėnesį po procedūros turėsi apriboti tam tikrą elgesį (pvž., karštus dušus, aukštą vandens slėgį, per didelį prakaitavimą, intensyvų fizinį krūvį), taip pat du mėnesius reikės vengti tiesioginių saulės spindulių į transplantacinę zoną. Per 3-6 mėnesius pradėsi matyti rezultatus; persodinti plaukai keletą mėnesių bus ploni, kaip ir visi plaukai, kurie atauga nukritę. Bet po metų pamatysi pilnus, storus plaukus.

Transplantuoti plaukai nenuslinks

Kai plaukai slenka, tai visada vyksta viršugalvyje, o ne šonuose. Viršuje augantys plaukai genetiškai skiriasi nuo likusių, o mums senstant yra linkę plonėti ir kristi. Taigi, persodindami plaukus iš apačios į viršų implantuojame folikulus atsparius tam pačiam plonėjimui ir praradimui.

Kaip bebūtų, persodinus plaukus ar ne, jei jie tau slenka, turi proaktyviai juos prižiūrėti, kad jie toliau neplonėtų ir nekristų. Tam reikia vadovautis ir laikytis trichologo sudėlioto gydymo plano, kurio reikės laikytis visą gyvenimą. Na, arba kol mokslas žengs dar vieną žingsnį į priekį.

Jei nori užsiregistruoti konsultacijai pas trichologą Vilniuje arba Klaipėdoje, spausk čia.

Įrašas paruoštas remiantis Hair Clinic patirtimi, specialistų įžvalgomis, straipsniu, pasirodžiusiu GQ.