Plaukų transplantacija: graftas ar plaukas, kaina, ilgaamžiškumas ir kiti atsakymai į klausimus - HAIR CLINIC Tinklaraštis

Prieš daugmaž mėnesį paprašėme savo sekėjų Facebook atsiųsti mums klausimus apie plaukų transplantaciją. Procedūra gan nauja Lietuvoje, todėl nieko netikėto, kad jų susilaukėme nemažai, dalis jų pasikartojo, todėl išsirinkome dažniausius. Be abejo, atsakyti į absoliučiai visus negalėjome, nes kiekvienas pacientas skirtingas, į specifinius klausimus atsakome konsultacijų metu. Jeigu tarp šių atsakymų nerasite sau aktualaus, kviečiame užsirašyti į konsultaciją.

Į klausimus atsako HAIR CLINIC bendraįkūrėjas ir medicinos vadovas gyd. Vytautas Dockus.


Tomas klausia: Kuo skiriasi graftas nuo plauko?

Klausimas labai geras, nes net ir daugelyje pasaulio klinikų šios sąvokos yra maišomos ir pacientams, kurie yra nedaug įsigilinę į terminologiją naudojamą medicinoje ir plaukų transplantacijoje gali atrodyti painiai. Ypatingai ta painuma svarbi kai kalbame apie kainą, nes vienos klinikos įkainoja plauką, kitos plauko folikulą (graftą). Reikia atsiminti, kad kiekvieną plauko folikulą sudaro nuo 1 iki 6 plaukų. Atlikinėdami plaukų transplantacijos procedūrą HAIR CLINIC, mes persodiname ne plaukus, o plaukų folikulus, arba kitaip, graftus. Padarę mikro skylutę į ją mes įstatome ne vieną plauką, o plauko folikulą, kuris gali turėti kelis plaukus. Todėl, atlikę 1000 folikulų transplantaciją vidutiniškai būsime transplantavę 2400 plaukų. Todėl, kad vienas plauko folikulas turi vidutiniškai po 2,4 plauko.

Aurimas klausia: ar galima donorinius plaukų svogūnėlius, folikulus, paimti iš intymios kūno vietos ir persodinti ant galvos?

Nors klausimas galimai ir yra humoristinio pobūdžio, tačiau nėra prastas. Atsakymas yra – tikrai taip! Plaukas esantis ant mūsų kūno iš esmės gali būti persodinamas. Visi kūno plaukai turi persodinimui tinkančius svogūnėlius. Dažniausiai atvejais donoriniais folikulais tampa esantys mūsų pakaušio zonoje. Tik išskirtiniais atvejais, pakaušio zonoje esant nepakankamai donorinių folikulų, tenka juos paimti iš kitų kūno vietų. Ir tai dažniausiai būna krūtinės ar kojų plaukų folikulai. Tačiau imti donorinius folikulus iš intymios kūno vietos nebūtų tikslinga ir praktikoje to nebūna.

Gintaras klausia: kiek kainuotų plaukų transplantacija? (pacientas buvo prisegęs ir galvos nuotraukas)

Tai yra labai dažnai užduodamas klausimas. Tačiau, reikėtų visų pirma suprasti, jog kiekviena persodinimo operacija yra labai individuali. Kiekvienas atvejis turi būti apžvelgiamas individualiai ir to pasakyti vien iš nuotraukų vaizdo yra labai sudėtinga.

Nuplikimo laipsnis yra vertinamas pagal vyraujančią Norwood nuplikimo skalę. Vieni pacientai yra nuplikę mažiau, o kiti daugiau. Kaina proporcingai priklauso nuo būtent šio nuplikimo laipsnio ir reikiamų folikulų kiekio transplantacijai. Nuplikimo laipsnis ir reikalingų folikulų transplantacijai kiekis yra nustatomas konsultacijos metu mūsų klinikoje. Gydytojas trichologas turi jus ištirti skaitmeninės dermatoskopijos būdu, įvertinti jūsų ligos istoriją. Privalome nustatyti ar nėra kažkokių lydinčių lėtinių ligų ar kitų indikacijų, kurios neleistų atlikti procedūros. Tuomet, įvertinę trokštamus rezultatus ir galimybes, galime gana tiksliai nustatyti, kiek plaukų folikulų reikia persodinti ir pasakyti tikslią procedūros kainą.

Mūsų patirtis rodo, jog esant galimybei atlikti persodinimą, kainos prasideda nuo 2000€ ir proporcingai didėja esant didesniam nuplikimo laipsniui.

Rimas klausia: Kiek laiko persodinti plaukai iš donorinės zonos išlieka persodintoje zonoje?

Plaukai paimti iš donorinės pakaušio zonos yra atsparūs genetiniams ir hormoniniams pokyčiams. Jie yra atsparūs DHT (DIHYDROTESTOSTERONO) hormonui, kuris ir sąlygoja vyrų plaukų retėjimą ir slinkimą. Todėl šie plaukai išlieka persodinti visam gyvenimui ir niekada nenuslinks!

Tačiau, labai svarbu yra sustabdyti slinkimą tose vietose, kuriose nebuvo atlikta persodinimo procedūra. Pats persodinimas nesustabdo tolimesnės DHT įtakos esamiems plaukams. Tik sustabdžius plaukų slinkimą apskritai, galima tikėtis norimo rezultato ir iš persodinimo procedūros: gražių plaukų visą likusį gyvenimą. Plačiau apie medikamentines priemones sužinosite konsultacijos metu su mūsų gydytoju trichologu.

Virgilijus klausia: Ar plaukų transplantacija yra vienintelis būdas susigrąžinti plaukus?

Jeigu pacientas yra nuplikęs ir skaitmeninės dermatoskopijos būdu matosi, jog plaukų svogūnėliai jau yra anatomiškai sunykę — tuomet atsakymas yra taip. Plaukų transplantacija yra vienintelis kelias susigrąžinti plaukus. Tačiau konsultacijos metu nustačius, jog plaukų svogūnėliai vis dar yra gyvi ir juos galima prikelti, tuomet galima imtis ir paprastesnių gydymo priemonių nei operacija. Yra medikamentinių priemonių, kurios teigiamai veikia plauko folikulą. Taip pat ir procedūrų, kaip trombocitais praturtintos plazmos injekcijos. Šios puikiai sugeba atkurti plaukų apimtį tose vietose kuriose jau pastebimas plikimas. Teisingam gydymui nustatyti visų pirma reikia atvykti apžiūrai į Hair Clinic pas mūsų gydytojus trichologus.


Vienas atsakymas apie “Plaukų transplantacija: graftas ar plaukas, kaina, ilgaamžiškumas ir kiti atsakymai į klausimus”

  1. Ką daryti kad plaukai neauktu.daznsi y kirpykla nereiktuveiti

Komentarai išjungti.