HAIR CLINIC Tinklaraštis -

Plaukų implantai ar plaukų transplantacija?

Dar visai neseniai, nuo plaukų slinkimo ir besitraukiančios plaukų linijos priešnuodžių nelabai ir buvo. Galėdavai rinktis arba šukuoseną, kuri paslėpdavo plikę, arba tiesiog susitaikyti su likimu ir skustis plikai.

Šiandien vyrai turi net kelis pasirinkimus. Jeigu jūsų plaukai pradėjo retėti ar slinkti – galite rinktis medikamentinį gydymą. Jeigu jau turite vietų, kur plaukai išslinkę, tam yra produktų, kurie padės sukurti  estetišką plaukų tankumo vaizdą. Taip pat yra ir plaukų implantai – dirbtiniai arba natūralūs plaukai kuriuos galima įsodinti į jūsų plinkančio viršugalvio vietas, užpildyti besitraukiančią plaukų liniją. Tačiau ar plaukų implantai yra perspektyvus sprendimas? Ir taip, ir ne. Plaukų transplantacija, kai naudojami pačio paciento plaukai, yra, ko gero, saugiausia ir efektyviausia procedūra, naudoti dirbtinius plaukus nėra pati geriausia išeitis plinkantiems vyrams.

Toliau skaityti “Plaukų implantai ar plaukų transplantacija?”

Plaukų transplantacija: graftas ar plaukas, kaina, ilgaamžiškumas ir kiti atsakymai į klausimus

Prieš daugmaž mėnesį paprašėme savo sekėjų Facebook atsiųsti mums klausimus apie plaukų transplantaciją. Procedūra gan nauja Lietuvoje, todėl nieko netikėto, kad jų susilaukėme nemažai, dalis jų pasikartojo, todėl išsirinkome dažniausius. Be abejo, atsakyti į absoliučiai visus negalėjome, nes kiekvienas pacientas skirtingas, į specifinius klausimus atsakome konsultacijų metu. Jeigu tarp šių atsakymų nerasite sau aktualaus, kviečiame užsirašyti į konsultaciją.

Į klausimus atsako HAIR CLINIC bendraįkūrėjas ir medicinos vadovas gyd. Vytautas Dockus.

Toliau skaityti “Plaukų transplantacija: graftas ar plaukas, kaina, ilgaamžiškumas ir kiti atsakymai į klausimus”

Antakių transplantacija: kaip tai veikia?

Ne visos moterys ir vyrai yra gamtos apdovanoti turėti vešlius, gražios formos antakius. Galbūt per daug pešiojotės antakius mokykloje, gal jie natūraliai smulkučiai, gal pradėjo slinkti – priežasčių, kodėl moterys tampa priklausoma nuo antakių pieštuko, gali būti įvairių.

Yra ne vienas metodas, kuriuo moterys (ir vyrai!) kovoja su antakių problemomis. Pavyzdžiui – įvairūs serumai, padedantys antakiams augti, bet susilaukiantys ne vien teigiamų vertinimų tarp kosmetologų ir moterų, kurios juos išbando. Serumai padeda ne visiems, o tie, kurie pastebi skirtumą, juo gali džiaugtis tik kol preparatas vartojamas. Antakių įpiešimas (angl. microblading) problematiškų antakių irgi neišgydo visam laikui, taip pat rizikuojate pasigauti infekciją ar likti su randeliais. Be to, tokiu būdu tiesiog kursite tikrų antakių įspūdį, bet tai nebus natūralūs jūsų pačių plaukai, taip pat įpiešimas po kurio laiko išblunka, todėl procesą reikia kartoti ir kartoti.

Pranašesnis ir ilgaamžiškas antakių problemos sprendimo būdas yra transplantacija. HAIR CLINIC plaukų transplantacijos ir medicinos centre atliekame ne tik įprastą galvos skalpo plaukų transplantaciją, bet ir antakių. Ji atliekama tokiu pačiu principu, kai iš donorinės plaukuotos zonos (dažniausiai pakaušio), plaukų svogūnėliai yra perkeliami į tas vietas, kur išretėjęs antakis. Šiuo įrašu norime kiek plačiau papasakoti kaip tai veikia ir ką reikia žinoti norintiems vešlesnių antakių.

Toliau skaityti “Antakių transplantacija: kaip tai veikia?”

Statistika, kurią verta žinoti kiekvienam plinkančiam

Dirbdami plaukų transplantacijos ir medicinos centre HAIR CLINIC susiduriame su daugybe įvairiausių pacientų ir suprantame, kad visuomenėje yra nusistovėjusių stigmų bei keistų stereotipų apie plikimą. Į mūsų kliniką atvykusius žmones stengiamės supažindinti su kuo daugiau informacijos apie plaukų transplantaciją ir mediciną. Svarbu labai gerai informuoti pacientą, nes tik tada plaukų gydymas ir, prireikus, transplantacijos procedūra, atneša geriausius įmanomus rezultatus bei paciento pasitenkinimą. Būtent todėl ir norime pasidalinti mūsų įžvalgomis ir oficialia statistika apie vyrų plaukų slinkimą.

Toliau skaityti “Statistika, kurią verta žinoti kiekvienam plinkančiam”

Dažniausiai pasitaikančios plaukų slinkimo priežastys

Plikimo priežasčių yra daug. Skiriamos dvi pagrindinės jų grupės – randinis ir nerandinis plikimas. 

Randinio plikimo metu nuplikusioje vietoje susiformuoja randinis audinys, kuriame nėra plaukų folikulų, prakaito ir riebalų liaukų. Ši plikimo rūšis būna dėl nudegimų rūgštimis ar šarmais, terminio pažeidimo, sergant sisteminėmis jungiamojo audinio ligomis (sklerodermija, raudonąja vilklige, dermatomiozitu), infekcinėmis odos ligomis (karbunkulais, furunkulais). 

Nerandinės nuplikimo priežastys yra šios: androgeninis (vyriškų lytinių hormonų sukeltas) vyrų ir moterų plikimas, lizdinis plikimas, grybelinės infekcijos ir vaistų sukeltas plaukų slinkimas. 

Toliau skaityti “Dažniausiai pasitaikančios plaukų slinkimo priežastys”

Gyd. Vytautas Dockus atsako į klausimus apie plaukų transplantaciją

Kiek plaukų reikia padengti nuplikusią galvos zoną?

Į šį klausimą atsakyti galima tik įvertinus paciento galvos odą, arba bent jau pamačius paciento galvos nuotraukas.
Reikalingų persodinti plaukų skaičius priklauso nuo nuplikimo laipsnio ir plaukų struktūros bei būklės. Natūralu, jog pacientams, kurie yra stipriai nuplikę, reikia daugiau plaukų. Taip pat, kad padengti tą patį plotą pacientams, turintiems plonus, šviesius plaukus, jų reikia persodinti daugiau nei pacientams, turintiems tamsius, storus plaukus.
Reikalingų persodinti plaukų skaičius taip pat priklauso ir nuo to, kokios plaukų linijos pacientas pageidauja, plaukų tankumo bei kitų faktorių. Visuomet kviečiame pirmai nemokamai konsultacijai su gydytoju, kad visi šie kriterijai būtų įvertini bei priimtas teisingas sprendimas.

Toliau skaityti “Gyd. Vytautas Dockus atsako į klausimus apie plaukų transplantaciją”

Apie mus Verslo Žiniose

Per metus spėjo sukurti ir plaukų transplantacijos kliniką, ir Dubajuje išmokyti jos gydytojus

Kai tiksliai apsispręsta, jog verslo bus imamasi, kad yra, su kuo ir iš ko jį kurti, verslo idėja susidėlioja per vieną kelionę, o įgyvendinama per metus. Net jei jis ir griežtai reguliuojamame sektoriuje – pirma tokia specializuota klinika Lietuvoje.

Plaukų transplantacijos ir medicinos centras HAIR CLINIC Vilniuje veikia nuo rudens, o sukurtas buvo per metus. Iš nieko – net reikalingų specialistų, atliekančių siaurą plaukų transplantacijos procedūrą, Lietuvoje nebuvo, bet buvo mokytojų.

Plačiau: https://www.vz.lt/smulkusis-verslas/2020/01/10/per-metus-spejo-sukurti-ir-plauku-transplantacijos-klinika-ir-dubajuje-ismokytijos-gydytojus#ixzz6Au9jPam1