Dažniausiai pasitaikančios plaukų slinkimo priežastys

Plikimo priežasčių yra daug. Skiriamos dvi pagrindinės jų grupės – randinis ir nerandinis plikimas. 

Randinio plikimo metu nuplikusioje vietoje susiformuoja randinis audinys, kuriame nėra plaukų folikulų, prakaito ir riebalų liaukų. Ši plikimo rūšis būna dėl nudegimų rūgštimis ar šarmais, terminio pažeidimo, sergant sisteminėmis jungiamojo audinio ligomis (sklerodermija, raudonąja vilklige, dermatomiozitu), infekcinėmis odos ligomis (karbunkulais, furunkulais). 

Nerandinės nuplikimo priežastys yra šios: androgeninis (vyriškų lytinių hormonų sukeltas) vyrų ir moterų plikimas, lizdinis plikimas, grybelinės infekcijos ir vaistų sukeltas plaukų slinkimas. 

Toliau skaityti “Dažniausiai pasitaikančios plaukų slinkimo priežastys”

Gyd. Vytautas Dockus atsako į klausimus apie plaukų transplantaciją

Kiek plaukų reikia padengti nuplikusią galvos zoną?

Į šį klausimą atsakyti galima tik įvertinus paciento galvos odą, arba bent jau pamačius paciento galvos nuotraukas.
Reikalingų persodinti plaukų skaičius priklauso nuo nuplikimo laipsnio ir plaukų struktūros bei būklės. Natūralu, jog pacientams, kurie yra stipriai nuplikę, reikia daugiau plaukų. Taip pat, kad padengti tą patį plotą pacientams, turintiems plonus, šviesius plaukus, jų reikia persodinti daugiau nei pacientams, turintiems tamsius, storus plaukus.
Reikalingų persodinti plaukų skaičius taip pat priklauso ir nuo to, kokios plaukų linijos pacientas pageidauja, plaukų tankumo bei kitų faktorių. Visuomet kviečiame pirmai nemokamai konsultacijai su gydytoju, kad visi šie kriterijai būtų įvertini bei priimtas teisingas sprendimas.

Toliau skaityti “Gyd. Vytautas Dockus atsako į klausimus apie plaukų transplantaciją”

Apie mus Verslo Žiniose

Per metus spėjo sukurti ir plaukų transplantacijos kliniką, ir Dubajuje išmokyti jos gydytojus

Kai tiksliai apsispręsta, jog verslo bus imamasi, kad yra, su kuo ir iš ko jį kurti, verslo idėja susidėlioja per vieną kelionę, o įgyvendinama per metus. Net jei jis ir griežtai reguliuojamame sektoriuje – pirma tokia specializuota klinika Lietuvoje.

Plaukų transplantacijos ir medicinos centras HAIR CLINIC Vilniuje veikia nuo rudens, o sukurtas buvo per metus. Iš nieko – net reikalingų specialistų, atliekančių siaurą plaukų transplantacijos procedūrą, Lietuvoje nebuvo, bet buvo mokytojų.

Plačiau: https://www.vz.lt/smulkusis-verslas/2020/01/10/per-metus-spejo-sukurti-ir-plauku-transplantacijos-klinika-ir-dubajuje-ismokytijos-gydytojus#ixzz6Au9jPam1