HAIR CLINIC Tinklaraštis -

Didžiausias vyrų košmaras – plikimas. Ar įmanoma jo išvengti?

Tekstą žurnalui ,,Sveikata” parengė Gintarė Vasiliauskaitė.

Su plikimu susiduria didžioji dalis stipriosios lyties atstovų. Vieni retėjančią šukuoseną dangsto kepurėmis, antri pakaušį užšukuoja. Treti į plikimą nekreipia jokio dėmesio, kol netampa per vėlu. Ketvirti dėl ištikusios lemties pernelyg nekompleksuoja, ir nusiskuta plikai. Vis dėlto, ar įmanoma ką nors šiame scenarijuje pakeisti? Apie tai pasakoja klinikos ,,Hair Clinic” gydytoja, dermatologė-trichologė Rasa A. Vankevičiūtė.

Toliau skaityti “Didžiausias vyrų košmaras – plikimas. Ar įmanoma jo išvengti?”

COVID-19 įtaka plaukų slinkimui

Pastaraisiais mėnesiais daugeliui žmonių, ypač moterims, kyla keblumų — jų šepečiai ir dušo kanalizacija prisipildo plaukų kuokštų. Duomenų analitikos įmonės SPATE duomenimis, per pastaruosius 12 mėnesių „Google“ paieškos terminas „plaukų slinkimas” augo 8 procentais, o JAV ši tema buvo ieškoma vidutiniškai daugiau nei 829 000 kartų per mėnesį.

Pasak ekspertų, tai yra dar vienas varginantis šalutinis pandemijos produktas, susijęs tiek su didžiuliu stresu, tiek povirusiniu uždegimu po Covid-19. Medicininis terminas — telogeno išsiskyrimas. Laikinas plaukų slinkimas atsiranda dėl karščiavimo, ligų ir stipraus streso, todėl daugiau plaukų nei įprasta išstumiama į plaukų augimo gyvavimo ciklo etapą.

„Tokį plaukų slinkimą gali sukelti bet kokio tipo sunkus stresas, nesvarbu, ar tai yra stresas jūsų kūnui dėl ligos, ar emocinis stresas, pavyzdžiui, artimo žmogaus mirtis“, – sakė gyd. Abigail Cline, Niujorko medicinos koledžo dermatologė, atlikusi pandemijos tyrimus. 

Toliau skaityti “COVID-19 įtaka plaukų slinkimui”

Kodėl plaukų transplantacija atrodo geriau, nei kada anksčiau?

Mes niekada nesakome, kad plaukų transplantacija yra būtina. Šis sprendimas priklauso Tau. Yra pilna vyrų, kuriems plikimas visiškai nė motais ir jie atrodo puikiai, nuo Dwyane Johnson iki Stanley Tucci ir Jason Statham. Bet mūsų kliniką yra tiems, kurie visgi nori turėti vešlią šukuoseną. Dar gajus mitas, kad transplantacijos rezultatai niekada neatrodo gerai, kad iš pirmo žvilgsnio pamatysi, kad plaukai buvo transplantuoti, ar, kad po transplantacijos matysis randai. Ne.

Tiesa yra kita. Tiesą pasakius, transplantuoti plaukai dabar atrodo gąsdinančiai gerai. Tarsi, moksliniai tyrimai, gydytojų kompetencijos ir technologinė pažanga galėjo atnešti teigiamus pokyčius — neįtikėtina, ar ne? Gali pamiršti plaukų kaiščius iš 90-ųjų ar tą horizontalų randą plaukų donorinėje zonoje ant pakaušio. 

Štai kaip pasikeitė technologijos ir ką Tau reikia žinoti, jei svarstai apie plaukų transplantaciją.

Toliau skaityti “Kodėl plaukų transplantacija atrodo geriau, nei kada anksčiau?”

Noriu plaukų kaip undinės!

Ne, ne žalių… Bet ilgų, banguotų, dailiai krentančių ant krūtinės ir plazdančių vėjyje. Bet kaip auga, taip neužauga… Vaikystės svajonė turėti plaukus iki žemės bliūkšta! Kodėl vienos turi ilgus, prižiūrėtus plaukus, o kitos neįsivaizduoja, kaip išgelbėti savo sausus ar retėjančius plaukus? Aiškinamės su „Hair Clinic“ plaukų transplantacijos ir medicinos centro gydytoja dermatologe-trichologe Rasa Aurelija Venkevičiūte.

Toliau skaityti “Noriu plaukų kaip undinės!”

Plaukų implantai ar plaukų transplantacija?

Dar visai neseniai, nuo plaukų slinkimo ir besitraukiančios plaukų linijos priešnuodžių nelabai ir buvo. Galėdavai rinktis arba šukuoseną, kuri paslėpdavo plikę, arba tiesiog susitaikyti su likimu ir skustis plikai.

Šiandien vyrai turi net kelis pasirinkimus. Jeigu jūsų plaukai pradėjo retėti ar slinkti – galite rinktis medikamentinį gydymą. Jeigu jau turite vietų, kur plaukai išslinkę, tam yra produktų, kurie padės sukurti  estetišką plaukų tankumo vaizdą. Taip pat yra ir plaukų implantai – dirbtiniai arba natūralūs plaukai kuriuos galima įsodinti į jūsų plinkančio viršugalvio vietas, užpildyti besitraukiančią plaukų liniją. Tačiau ar plaukų implantai yra perspektyvus sprendimas? Ir taip, ir ne. Plaukų transplantacija, kai naudojami pačio paciento plaukai, yra, ko gero, saugiausia ir efektyviausia procedūra, naudoti dirbtinius plaukus nėra pati geriausia išeitis plinkantiems vyrams.

Toliau skaityti “Plaukų implantai ar plaukų transplantacija?”

Plaukų transplantacija: graftas ar plaukas, kaina, ilgaamžiškumas ir kiti atsakymai į klausimus

Prieš daugmaž mėnesį paprašėme savo sekėjų Facebook atsiųsti mums klausimus apie plaukų transplantaciją. Procedūra gan nauja Lietuvoje, todėl nieko netikėto, kad jų susilaukėme nemažai, dalis jų pasikartojo, todėl išsirinkome dažniausius. Be abejo, atsakyti į absoliučiai visus negalėjome, nes kiekvienas pacientas skirtingas, į specifinius klausimus atsakome konsultacijų metu. Jeigu tarp šių atsakymų nerasite sau aktualaus, kviečiame užsirašyti į konsultaciją.

Į klausimus atsako HAIR CLINIC bendraįkūrėjas ir medicinos vadovas gyd. Vytautas Dockus.

Toliau skaityti “Plaukų transplantacija: graftas ar plaukas, kaina, ilgaamžiškumas ir kiti atsakymai į klausimus”

Antakių transplantacija: kaip tai veikia?

Ne visos moterys ir vyrai yra gamtos apdovanoti turėti vešlius, gražios formos antakius. Galbūt per daug pešiojotės antakius mokykloje, gal jie natūraliai smulkučiai, gal pradėjo slinkti – priežasčių, kodėl moterys tampa priklausoma nuo antakių pieštuko, gali būti įvairių.

Yra ne vienas metodas, kuriuo moterys (ir vyrai!) kovoja su antakių problemomis. Pavyzdžiui – įvairūs serumai, padedantys antakiams augti, bet susilaukiantys ne vien teigiamų vertinimų tarp kosmetologų ir moterų, kurios juos išbando. Serumai padeda ne visiems, o tie, kurie pastebi skirtumą, juo gali džiaugtis tik kol preparatas vartojamas. Antakių įpiešimas (angl. microblading) problematiškų antakių irgi neišgydo visam laikui, taip pat rizikuojate pasigauti infekciją ar likti su randeliais. Be to, tokiu būdu tiesiog kursite tikrų antakių įspūdį, bet tai nebus natūralūs jūsų pačių plaukai, taip pat įpiešimas po kurio laiko išblunka, todėl procesą reikia kartoti ir kartoti.

Pranašesnis ir ilgaamžiškas antakių problemos sprendimo būdas yra transplantacija. HAIR CLINIC plaukų transplantacijos ir medicinos centre atliekame ne tik įprastą galvos skalpo plaukų transplantaciją, bet ir antakių. Ji atliekama tokiu pačiu principu, kai iš donorinės plaukuotos zonos (dažniausiai pakaušio), plaukų svogūnėliai yra perkeliami į tas vietas, kur išretėjęs antakis. Šiuo įrašu norime kiek plačiau papasakoti kaip tai veikia ir ką reikia žinoti norintiems vešlesnių antakių.

Toliau skaityti “Antakių transplantacija: kaip tai veikia?”

Statistika, kurią verta žinoti kiekvienam plinkančiam

Dirbdami plaukų transplantacijos ir medicinos centre HAIR CLINIC susiduriame su daugybe įvairiausių pacientų ir suprantame, kad visuomenėje yra nusistovėjusių stigmų bei keistų stereotipų apie plikimą. Į mūsų kliniką atvykusius žmones stengiamės supažindinti su kuo daugiau informacijos apie plaukų transplantaciją ir mediciną. Svarbu labai gerai informuoti pacientą, nes tik tada plaukų gydymas ir, prireikus, transplantacijos procedūra, atneša geriausius įmanomus rezultatus bei paciento pasitenkinimą. Būtent todėl ir norime pasidalinti mūsų įžvalgomis ir oficialia statistika apie vyrų plaukų slinkimą.

Toliau skaityti “Statistika, kurią verta žinoti kiekvienam plinkančiam”

Plaukų slinkimas: dažniausios priežastys ir gydymas

Plikimo ar plaukų slinkimo priežasčių yra daug. Skiriamos dvi pagrindinės jų grupės – randinis ir nerandinis plikimas. 

Randinio plikimo metu nuplikusioje vietoje susiformuoja randinis audinys, kuriame nėra plaukų folikulų, prakaito ir riebalų liaukų. Ši plikimo rūšis būna dėl nudegimų rūgštimis ar šarmais, terminio pažeidimo, sergant sisteminėmis jungiamojo audinio ligomis (sklerodermija, raudonąja vilklige, dermatomiozitu), infekcinėmis odos ligomis (karbunkulais, furunkulais). 

Nerandinės nuplikimo priežastys yra šios: androgeninis (vyriškų lytinių hormonų sukeltas) vyrų ir moterų plikimas, lizdinis plikimas, grybelinės infekcijos ir vaistų sukeltas plaukų slinkimas.

Toliau skaityti “Plaukų slinkimas: dažniausios priežastys ir gydymas”